Владислав Живановић: Циљ нам је да Сомбор буде град срећних и задовољних људи

У нашој локалној јавности сте познати по функцији заменика градоначелника града Сомбора, коју сте са великим успехом обављали од 2014. до 2016. године. На који начин је овај период одредио Ваше будуће друштвено и политичко ангажовање? Владислав Живановић: Политиком се бавим од 2008. године и за ових 11 година сам прошао кроз разне фазе политичког…

Тамара Јаковљевић: Сарадња у оквиру Дунавско панонске микрорегије је велика шанса за развојне пројекте Сомбора

Део постдипломских студија сте завршили у Москви, а тема на којој сте магистрирали на Факултету организационих наука у Београду гласи „Стратегија развоја медија центра за квалитет“. У којој мери такви медијски центри данас у Србији воде рачуна о јавним интересима? Тамара Јаковљевић: Медија центар за квалитет, након магистарског рада заживео је на Факултету организационих наука.…

Др Саша Стевановић: Сомбор да буде лидер југоисточне Европе у области пољопривредне производње и прерађивачке индустрије

Ваша докторска дисертација, коју сте одбранили 2011. године, носила је назив „Управљање агробизнисом у Републици Србији у условима глобализације и транзиције“. Да ли је тешко створити успешан агробизнис данас у Србији? Др Саша Стевановић: Створити било какав успешан бизнис није лако. Посебно је комплексно успети и опстати у агробизнису. Зависи од пуно фактора, као што…

Биљана Момчиловић: Оаза мира и среће за сваког човека је тамо где је његов дом

Завршили сте средњу медицинску школу, смер фармацеутски техничар, а онда и Природно-математички факултет, где сте добили звање дипломирани хемичар, општи смер, са дипломом мастера из те области. Како сте се заинтересовали баш за хемију? Биљана Момчиловић: Одувек сам више била наклоњена природним наукама. Први контакт са хемијом, и пре него што сам добила тај предмет…

Горан Тешевић: Венац је културно благо Сомбора и морамо га заштитити

Дипломирани сте инжењер грађевинарства. С обзиром на то да су многи Ваши вршњаци који су стекли академско звање отишли из Сомбора, можете ли нам рећи шта Вас је задржало у родном граду? Горан Тешевић: Ја волим Сомбор, овде сам рођен и желим да останем у свом родном граду. Сомбор има велике потенцијале и ако почнемо…

Др Никола Славнић: Потребна је добра организација здравствене службе у селима

Рођени сте у Сомбору, али сте детињство провели у Новом Саду где сте се и одшколовали. На крају сте се ипак вратили у Сомбор, где и данас живите и радите. Како је дошло до те одлуке да се вратите у свој родни град? Др Никола Славнић: Да, рођен сам у Сомбору и годину дана по…

Селена Ерменић: Подићи ћемо ниво улагања града Сомбора у културу

Завршили сте фотографију на Академији уметности у Новом Саду. Шта Вас је то привукло фотографији, могућност њене комерцијалне употребе, љубав према уметности, нешто треће? Селена Ерменић: Фотографија као вид уметничког изражавања. Сву ми гледамо у истом правцу, али не видимо исто. Фотографија ми омогућава да ухватим емоцију, тренутак, да се уметнички изразим. Након што би…

Др Милош Петровић:  Локални буџет мора бити усмерен ка опстанку наших сеоских средина

Школовали сте се у Загребу и Земуну, затим у Крагујевцу, Београду и Новом Саду. Радили сте у многим другим градовима, још увек у Новом Пазару, али са својом породицом живите у Сомбору. Шта Вас све везује за Сомбор? Др Милош Петровић: Најкраћи и једини тачан одговор је – све. Овде сам рођен, основну школу сам…

Урош Бузаџић: Mултинационалност и мултикултуралност су највеће наслеђе нашега града

На Филозофском факултету у Новом Саду стекли сте звање дипломираног историчара – мастера. Шта Вас је то привукло историји? Урош Бузаџић: Па, знате како, једноставно од детињства сам волео да гледам слике, а потом и да читам о историји пре свега Старе Грчке и Рима, много интересантих епова, епских битака и конфликата. Касније у основној…

Др Наташа Гојковић: Улагање у културу и образовање – приоритет Сомбора

Звање доктора наука стекли сте за филолошке науке, док сте титулу мастера добили на књижевном модулу англистике. Како сте се определили баш за ово професионално усмерење? Др Наташа Гојковић: Понекад имам осећај да сам на овај свет дошла с књигом у руци. Наиме, откако памтим, читам и уживам у свету књиге, не могу да замислим…